Рішення

Освітлення пішохідних переходів

Світлодіодне освітлення має низку переваг. LED світильники практично не вимагають додаткового обслуговування, яке забирає велику кількість сил і передбачає фінансові витрати. Також, вони відрізняються високою світловіддачею і низьким споживанням електроенергії. Ще однією перевагою є тривалий термін експлуатації. Світлодіодні світильники здатні, на відміну від люмінесцентних ламп і ламп розжарювання, працювати до 50 тисяч годин. Крім того, LED лампи запалюються практично миттєво і рідше виходять з ладу через стрибки напруги в мережі. Широкий спектр колірної температури світла дозволяє встановлювати світлодіодне освітлення на вулиці та в приміщеннях різного призначення. Даний тип освітлювальних приладів забезпечує високий ступінь безпеки. LED світильники не схильні до негативних впливів зовнішнього середовища і працюють практично безшумно. Можливість відрегулювати яскравість дозволяє отримати світло різного відтінку і контрастності.

освещение пешеходных переходов

Завдання підсвічування пішохідних переходів

В цілому, LED світильники для пішохідних переходів дозволяють забезпечити:

 • Відмінну видимість пішохідних переходів;
 • Необхідну контрастність і яскравість;
 • Асиметричний розподіл світла;
 • Економія електроенергії.

Особливості висвітлення пішохідних переходів

До освітлення пішохідних переходів ставлять високі вимоги, оскільки від його якості багато в чому залежить безпека всіх учасників дорожнього руху. Вагомий відсоток ДТП відбуваються через недостатню освітленості доріг і пішохідних переходів. Освітлювальні прилади, встановлені в придорожніх зонах, допомагають пішоходам і водіям автотранспорту розпізнавати дорожні знаки в нічний час, при цьому, не засліплюючи їх. Температура і відтінок світла в районі пішохідних переходів повинні відрізнятися від загального освітлення. При проєктуванні системи вуличного освітлення, в першу чергу, слід розробити продумане рішення, яке забезпечить необхідний ступінь освітленості пішохідних переходів, в тому числі підземних. Не рекомендується розташовувати світильник безпосередньо над пішохідним переходом. Процес розробки моделей LED освітлення містить вибір освітлювальних приладів, складання діаграми спрямованості світлового потоку, а також розрахунок висоти та розташування опор.

При виборі освітлювальних приладів для пішохідних переходів рекомендується враховувати наступні параметри:

 • Яскравість світлового потоку;
 • Рівень вертикальної освітленості;
 • Рівень горизонтальної освітленості.

Ключовим аспектом є забезпечення асиметричного розподілу світла на пішохідних переходах, а також створення видимого контрасту між поверхнею дороги й пішохідним переходом. Необхідний високий рівень вертикальної освітленості для водіїв, щоб їм було простіше ідентифікувати пішоходів в русі. При цьому, для пішоходів повинен бути забезпечений достатній рівень горизонтальної освітленості, щоб вони могли чітко бачити транспортні засоби та дорожні знаки. Якщо рух двосторонній, рекомендується встановлювати, як мінімум два світильники на пішохідний перехід для створення необхідної видимості в обох напрямки.

Показник освітленості виражається в люксах – одиницях виміру, які визначають кількістю світла, що падають на певну площу поверхні. Хороша горизонтальна освітленість дає можливість бачити світлофори, знаки пішохідного переходу та учасників дорожнього руху на відстані в кілька десятків метрів.

Етапи розробки

Розробка системи світлодіодного освітлення містить наступні етапи:

 • Створення проєкту;
 • Узгодження проєкту в контролюючих органах;
  експертиза;
 • Установка освітлювального обладнання.

Згідно ДБН В.2.5-28-2006, стандарту, в якому вказані вимоги до систем освітлення, яскравість світильників в зоні пішохідних переходів повинна перевищувати необхідні показники освітленості проїжджої частини. Освітлювальні прилади необхідно розташовувати на висоті 5-6 метрів, при цьому відстань від проїзної частини – 1 метр.

Зараз активно використовуються системи освітлення пішохідних переходів нового типу, які управляються в дистанційному режимі. Існують також готові рішення, що пропонують системи освітлення для різних об’єктів.

Види LED освітлення переходів

Освітлення для пішохідних переходів підрозділяється на наступні види:

 • Світильники;
 • Світлодіодні дорожні знаки;
 • Світлофори та опори з підсвічуванням.

На сайті lrc.com.ua представлений широкий вибір світлодіодних світильників для пішохідних переходів від виробника. Чи займаєтеся розробкою системи освітлення? Купуйте LED світильники LRC, і ви отримаєте оптимальне поєднання якості, довговічності та економічності.