освещение коровника

“Розумне світло” в корівнику

01.03.2021

Вчені вже не одне десятиліття вивчають вплив світла на свійських тварин, а саме на корів. Життєві показники тварин значною мірою пов’язані з інтенсивністю освітлення та тривалістю світлої частини доби. Це пов’язане з інтенсивним виробленням мелатоніну при зменшенні загального освітлення. Своєю чергою рівень мелатоніну регулює стан тварини і її продуктивність. Для підтримки корів в стані бадьорості необхідно протягом доби забезпечити освітлення приміщень протягом 16 годин на рівні 150 -200Люкс.

освещение коровника

Вся система освітлення ферми, з врахуванням всіх необхідних вимог, є досить складною і керувати нею вручну буде непросто. Інженери нашої компанії вже тривалий час займаються розробкою та вдосконаленням системи керування освітленням smartAC. Це програмно-апаратний комплекс, який має модульну конструкцію, що своєю чергою дозволяє досить просто адаптувати його під різноманітні завдання. Зокрема система smartAC була встановлена та успішно працює в новому тваринницькому комплексі на 1500 голів.

При монтуванні та настроюванні системи було враховано побажання замовників щодо створення повністю автономної системи керування, яка могла б самостійно підтримувати циклічну зміну освітлення протягом добі, плавне регулювання яскравості та щоденне підлаштування під астрономічний цикл. Доступ до інтерфейсу відбувається через будь-який пристрій, під’єднаний до мережі Internet.

инетфейс SmartAC

Система керування освітленням пройшла випробовування і працює в штатному режимі декілька місяців. У порівнянні з торішнім періодом, коли восени об’єм молока зменшувався, зараз надої майже не змінилися. Також не менш вагомими є позитивні відгуки працівників ферми, які з новим освітленням отримали більш комфорті умови праці.