Освітлення стадіонів

Велика кількість футбольних матчів проводиться у вечірній час. У зв’язку з цим, переважна більшість арен оснащені системами штучного освітлення. Штучне освітлення футбольних стадіонів має забезпечити максимально комфортні умови, як для гравців, так і для глядачів. При цьому, існує кілька видів стадіонів, на яких проводяться матчі різного рівня, від першостей районів до фіналів чемпіонатів світу.

Базові вимоги до освітлювальних приладів для футбольних стадіонів:

  • забезпечення комфортного освітлення;
  • низький рівень пульсації;
  • відсутність ефекту засліплення;
  • забезпечення відповідності нормам і правилам;
  • економічність і енергоефективність.

Недостатня потужність освітлювальних приладів швидко стомлюють зір, знижують загальний тонус і викликають дискомфорт. Надмірна яскравість освітлення поля, що призводить до здатності засліплювати, також сильно стомлює органи зору. Крім того, воно ускладнює відстеження переміщення ігрового снаряда. Високий коефіцієнт пульсації заважає визначати відстань до різних об’єктів на поле.

Освещение футбольных стадионов Освітлення футбольних стадіонів

Вимоги до освітлення футбольних стадіонів

Норми та вимоги до освітлення футбольних полів можуть різнитися залежно від конкретної країни. Однак, середній мінімальний рівень освітленості для стадіонів аматорського рівня (де не проводяться професійні турніри) – 120 люксів. На стадіонах, де граються матчі професіональних ліг, які не транслюються по телебаченню мінімально допустима освітленість – 400 люксів. Освітленість футбольних стадіонів, звідки ведуться телетрансляції матчів повинна бути істотно вище. Мінімально допустима вертикальна освітленість на висоті півтора метра від поверхні поля – 1200 люксів. При цьому, якщо телеканал передається у форматі високої чіткості (HDTV) показник освітленості повинен досягати 2400 люкс.

Ще один ключовий фактор, який важливо брати до уваги при складанні проєкту освітлення стадіонів – рівномірність розподілу світлового потоку. Даний параметр залежить від кількості та типу освітлювальних приладів, а також від їх розташування по периметру поля.

Для великих стадіонів, які приймають матчі елітного рівня, складаються індивідуальні проєкти систем освітлення. При цьому, розраховується не тільки кількість і потужність використовуваних прожекторів, а й архітектурні особливості спортивної споруди, а також можливі варіанти розташування освітлювальних приладів. Для освітлення футбольних стадіонів рекомендується використовувати світлодіодні світильники професійного рівня від виробників які викликають довіру.

Переваги світлодіодних світильників для стадіонів

Для освітлення використовуються освітлювальні прилади наступних видів:

Потужне світлодіодне світлове обладнання для стадіонів коштує дорожче аналогів, проте, при цьому, воно забезпечує ряд важливих переваг, які дозволяють сповна компенсувати витрати на створення системи освітлення футбольного стадіону.

По-перше, світлодіодні прожектори споживають в декілька разів менше електроенергії, що саме по собі призводить до зниження витрат. Також, LED прилади відрізняються тривалим терміном експлуатації. Вони здатні пропрацювати до десяти років без заміни деталей і компонентів. Міцність корпусу світлодіодних світильників дозволяє використовувати їх у вуличних умовах. Ця перевага є ключовою при виборі освітлювальних приладів для стадіонів. Ще одним важливим фактором є те, що світлодіодні прожектори для стадіонів стійкі до перепадів температур, а також до вологи й пилу. Різноманітність конструкцій LED прожекторів дозволяє встановлювати їх як на спеціальних щоглах, так і вбудовувати в конструкцію даху над трибунами.

Ви займаєтесь складанням проєкту системи освітлення для футбольного майданчика або стадіону? На сайті ви можете придбати світлодіодні прожектори для футбольних стадіонів від виробника за доступними цінами.