Система керування освітленням smartAC

Система керування smartAC – це програмно-апаратний комплекс розроблений компанією Лайт Роут для керування обладнанням та пристроями, що живляться від мережі змінного струму напругою 230 В, зокрема світильниками, потужність та яскравість яких регулюється по лінії живлення.
Система керування освітленням smartAC призначена для управління та контролю в мережах освітлення та має значні переваги.
  • Керування світильниками на відстані до 10 км від шафи управління, без проміжних підсилювачів сигналу.
  • Димування світильників від 0 до 100% яскравості, з кроком у 1%.
  • Адресне управління світильниками з можливістю роботи за астрономічним сценарієм або за індивідуальним розкладом.
  • Групове керування світильниками з можливістю роботи групи світильників за астрономічним сценарієм або заданим розкладом.
  • Функціонал діагностики, оповіщення про обрив лінії, надмірне споживання електроенергії тощо.
  • Онлайн моніторинг споживання електроенергії, оповіщення аварійних ситуацій.
  • Автономний режим роботи світильників.
  • Керування світильниками з будь-якого пристрою підключеного до Інтернет.
  • Комунікація з шафою управління через RS-485, GSM, Ethernet.
  • Сервер на стороні Замовника, зрозумілий інтерфейс програмного забезпечення, карта що містить геодані світильників та шаф управління.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО СИСТЕМУ УПРАВЛІННЯ ВУЛИЧНИМ ОСВІТЛЕННЯМ SMARTAC

В основі роботи системи управління smartAC лежить технологія PLC (Power Line Communication), що дозволяє передавати сигнали управління по лініях живлення світильників. Для управління освітленням, важливі також відстані на які можуть бути передані сигнали управління, на яку відстань, без повторювачів можна передати сигнали управління по лінії живлення? 100, 200 або 500 м?

Система управління освітленням (СУО) smartAC розроблена компанією Лайт Роут дозволяє передати сигнали управління світильниками на відстань понад 10 км, без застосування підсилювачів і для цього потрібна лише пара проводів “нуль-фаза”.

Всі компоненти системи управління smartAC, включаючи програмне забезпечення розроблені та серійно виробляються в Україні.

Принцип роботи системи управління smartAC

Світильники оснащуються джерелом живлення дімміруємим по виходу (PWM) і дешифратором, що підключається паралельно входу живлення. Команди управління світильником надходять на дешифратор по лінії живлення і він задає вихідний струм джерела живлення світлодіодів.

Рівні яскравості світильників, запити діагностики, установка сценаріїв освітлення задає користувач через інтерфейс програмного забезпечення (ПЗ) smartAC. Середовищем передачі команд управління та моніторингу служить мережа Internet шлюзом для якої служить GSM-комунікатор, який управляє блоками комутаторів ліній (БКЛ), встановленими в шафі управління освітленням (ШУ). БКЛ встановлює рівні яскравості світильників певної лінії. Можлива робота світильників по астрономічному розкладу або за графіком встановленим користувачем. ПЗ передбачає функціонал і візуалізацію діагностики роботи, фактичного споживання електроенергії. Найбільш актуально управління міським освітленням, користувач – це уповноважений представник Міськсвітла або відповідного комунального підприємства.

smartAC забезпечує

Групове керування потужністю світильників шляхом дискретної зміни сили струму, що живить світлодіодні модулі світильників.
Можливість дистанційного керування по протоколу HTTP через мережу Internet.

У звичайному режимі, за замовчуванням, працює за астрономічним розкладом з можливістю дистанційного керування в ручному режимі.
В автономному режимі, при відсутності сигналу дистанційного керування, працює за астрономічним розкладом.

Управління потужністю відбувається по лініях живлення незалежно від їх довжини, типу і конфігурації.
Максимальна потужність комутації по одній фазі – 7 к Вт.

Швидкість встановлення заданого режиму роботи світильника за час, що не перевищує 60 с.

Моніторинг та діагностика споживання електрики й несправностей, індикація та оповіщення через призначений для користувача інтерфейс ПЗ.
Автоматичний перехід в автономний режим управління по астрономічному розкладу при виникненні несправності в лінії зв’язку.

Програмне забезпечення smartAC

Регулятор яскравості в режимі РУЧНЕ задає яскравість світильників з рівнями в процентному співвідношенні від максимальної (кількість градацій і рівнів можуть бути змінені за погодженням із Замовником).

На діаграмі графічно зображується поточний рівень яскравості.

Для кожної вулиці можливо індивідуальне регулювання яскравістю і режимом РУЧНЕ/АСТРО.

В автоматичному режимі керування зовнішнім освітленням здійснюється згідно з таблицею астрономічного розкладу, яка узгоджується з Замовником на етапі установки системи управління вуличним освітленням. На діаграмі графічно зображується рівень яскравості в залежності від часу доби для поточної дати.

При натисканні на кнопку СЧЕТЧИК зображуються дані споживання електрики по лініях живлення за поточний день і попередню добу. За споживанням електроенергії дані зберігаються в базі даних, їх подання та висновок можливо адаптувати під вимоги Замовника.

Режим ПОХМУРО збільшує час освітлення на 15 хв від значення таблиці астрономічного розкладу.

Карта астрономічного розкладу показує значення яскравості, відповідне часу доби для поточної дати та є графічним зображенням таблиці астрономічного розкладу.