Світлодіодне освітлення для ферм

Правильно організована система освітлення позитивно впливає на показники продуктивності в тваринництві та птахівництві. Підвищення цін на електроенергію змушує власників тваринницьких комплексів шукати шляхи зменшення її витрат. Приблизно 50% витрат в приміщеннях тваринницького призначення становить система освітлення.

При плануванні освітлення для тваринницької ферми слід враховувати наступні аспекти:

 • план і призначення приміщень ферми;
 • оптимальну кількість світильників;
 • необхідний рівень освітленості;
 • типи використовуваних освітлювальних приладів.

Для створення комфортних умов для тварин і підтримання їх здоров’я у тваринницьких комплексах повинно бути присутнім як природне, так і штучне освітлення. Що стосується птахофабрик, то вимоги нормативних документів припускають використання тільки одного штучного джерела світла. Також, при розробці систем освітлення для різних об’єктів тваринницької сфери необхідно враховувати норми й вимоги чинних нормативних документів.

Брак природного світла, особливо в холодну пору, погіршує здоров’я тварин і їх репродуктивну функцію. Детально продумане світлодіодне освітлення для ферм сприяє підвищенню загальної продуктивності ферми, а також забезпечує комфортні умови та необхідний рівень безпеки для працівників.

Наш реалізований проєкт по освітленню корівника.

Светодиодное освещение для ферм Світлодіодне освітлення для ферм

Вимоги до системи освітлення ферми та види освітлення

Природне освітлення повинно бути присутнім у всіх спорудах і приміщеннях, де перебувають тварини й працює персонал. Згідно з вимогами чинних нормативів, коефіцієнт природної освітленості (КПО) в приміщеннях тваринницького призначення повинен бути в діапазоні від 0,35 до 1.

Що стосується штучного освітлення, то нормативами визначені наступні показники освітленості для тваринницьких ферм. У зоні доїння показник освітленості повинен бути 300 люксів, в зоні кормового столу – не менше 150 лк, а в зоні відпочинку – 75 лк.

На фермах організовуються такі види освітлення:

 • робоче;
 • чергове;
 • аварійне;
 • охоронне.

Система робочого освітлення функціонує в нормальному режимі в робочий час. Використовується в приміщеннях, де працюють співробітники та відбувається рух транспорту. Чергове освітлення забезпечує необхідну освітленість в неробочий час. Воно повинно бути присутнім у всіх приміщеннях, де міститися тварини. Аварійне освітлення виступає в якості резервного, і включається при виході з ладу робочого освітлення. Охоронне освітлення повинно дозволяти відстежувати те, що відбувається на всій території тваринницького комплексу.

Переваги світлодіодних світильників для ферм:

Використання LED ламп в системі освітлення тваринницького комплексу дозволяє:

 • підвищити продуктивність ферми;
 • знизити витрати на електроенергію;
 • забезпечити безпечні умови для персоналу;
 • поліпшити здоров’я тварин.

Оскільки світлодіодні світильники відрізняються підвищеною енергоефективністю, їх використання у багатьох галузях сільського господарства дає можливість значно зменшити витрати на електроенергію.

Крім того, в порівнянні з люмінесцентними лампами, LED світильники забезпечують набагато більш тривалий термін експлуатації, а також, високий ступінь безпеки завдяки відсутності в їх конструкції шкідливих речовин і матеріалів.

Освітлювальні прилади даного типу володіють достатньою яскравістю і мають достатній коефіцієнт передачі кольору. Димери дозволяють змінювати потужність світлодіодних світильників, що робить систему освітлення більш гнучкою і керованою.

На сайті представлений великий асортимент світлодіодних світильників для тваринницьких ферм і корівників від виробника. Якщо ви проєктуєте освітлення для ферми, у нас ви можете придбати LED світильники оптом за вигідними цінами.