Блок питания светодиодов LRC-60-1400

Надійність світлодіодного світильника і її вплив на експлуатаційні витрати.

/ 02.08.2019

Гарантійний термін світлодіодних світильників становить 5 років, імпортні китайські світильники – з меншим гарантійним терміном – 2 роки.

Розглянемо такий випадок, коли на вхід вуличного світильника по лінії живлення подали напругу 380 В, АС. Це дуже типова ситуація, і це трапляється досить часто. Якщо вплив 380В, АС нетривалий, то можливо світильник витримає, але якщо вплив більше ніж 10 хв, то світильник вийде з ладу. У 99 відсотках випадків при зверненні за гарантією, споживач отримає відмову і буде змушений купувати новий світильник. Це пов’язано не тільки з великими фінансовими витратами, але і з метою зниження рівня безпеки людей.

Сучасні світлодіодні світильники повинні бути підключені до джерел живлення.

При подачі напруги живлення вище 300 В, змінний струм (до 420 В, змінний струм) відбувається відключення світлодіодного модуля за допомогою спеціального вузла, включення навантаження відбувається при зниженні напруги до рівня менше ніж 295 В, змінний струм. При відключеному навантаженні перетворювач «AC-DC» працює як вихід з ладу. У нормі світлодіодний драйвер включається і повертається в нормальний режим без додаткових дій. Допускається вплив напруги 300..420 В змінного струму тривалістю до 48 годин.

Блоки живлення серії LRC -40 й LRC-60, крім параметрів cosφ> 0,98 і ККД> 91%, починаючи з 4-ї генерації (R4), мають функцію «Захист від 380 В змінного струму». Ця функція вимагає значних витрат на обслуговування світлодіодних світильників, за умови наявності відповідних технічних засобів.