Лінійні світлодіодні світильники

19.08.2020

Дизайн інтер’єру спирається на правильне виставлення джерел світла. Якісно підібране освітлення може не тільки підкреслити сучасні дизайнерські рішення в новобудовах, а й додати неповторний вигляд старовинній будівлі. Зараз у світі актуальні енергозберігаючі технології тому вибір для освітлення LED-світильників очевидний. Тим більше за останні роки світлодіоди істотно додали в яскравості й довговічності.

Попередниками лінійних світлодіодних світильників можна вважати газорозрядні лампи. У наш час форма джерела світла у вигляді «палиці» є звичною. Дизайн приміщень, в якому використовують такі лампи, досить просто піддається розрахунку.

Зазвичай місце застосування лінійного світильника – офіс. Типова форма внутрішнього устрою сучасної установи – кубікли, маленькі відділення у великих приміщеннях. Також популярні великі конференц-зали та лекторії. У будь-якому з перерахованих випадків потрібне гарне, рівне освітлення. Лінійні лампи можна розташовувати так, щоб одночасно отримувати яскраве та однорідне світло. Без напівтемряви по кутах і занадто яскраво засвічених плям робота виходить продуктивніше. Ці ж принципи справедливі й для спеціальних приміщень: будівлі громадського харчування, складальні цехи, склади – всюди потрібна велика кількість недорогих джерел світла. І лінійні світлодіодні світильники цілком справляються з покладеним завданням. Для отримання більш складної картини освітлення, наприклад, при підсвічуванні вітрин в магазинах, в лінійних світильниках може використовуватися спеціальна оптика, яка формує необхідну діаграму спрямованості світла. За всім санітарним нормативам застосування таких ламп допускається і в деяких галузях навіть рекомендується.

У побутовому дизайні лінійні світлодіодні світильники також дуже популярні. Мінімалізм ніколи повністю не виходив з моди. Довгі й тонкі лампи вигідно поєднуються з лаконічними лініями інтер’єру і дуже часто застосовуються в сучасних квартирах-студіях. На відміну від модних ще недавно вбудованих спотів, демонтувати або перенести таку лампу простіше простого.

Види лінійних світлодіодних світильників

За способом монтажу такі світильники діляться на три основні категорії:

  • накладні;
  • вбудовані;
  • підвісні.

Перший варіант – найпростіший. Саме його зазвичай мають на увазі під лінійним світильником. Кріпиться на досить легких кронштейнах стандартними саморізами. Видів кріплення – сила-силенна, в залежності від маси, форми, габаритів світильника.

Вбудовані лампи потрібні для установки в уже прорізані гіпсокартонні ніші. Тут важливо дотримуватися принципів тепловідведення. LED самі по собі енергоефективні, але все одно нагрів корпусних елементів і джерел живлення існує.

Підвісні лампи кріплять на гнучких тросах різної довжини. Це більше промислові вироби, але можуть використовуватися і в декорі інтер’єрів. Головний критерій застосування – досить висока стеля, щоб можна було правильно розрахувати яскравість освітлення.

Виды линейных светодиодных светильников

 

Критерії вибору лінійних світильників

При виборі лінійного світлодіодного світильника в першу чергу звертають увагу на:

  • зовнішній габарит
  • температуру світла
  • енергоспоживання
  • ступінь пиловологозахишенності.

Показники енергоспоживання для LED найрізноманітніші. Адже їх лінійні розміри також вкрай відрізняються. Нормальним вважається енергоспоживання в районі 40-50 ват. Так, це можна порівняти зі старими лампами розжарювання. Тільки раніше 40 ватів – це тьмяна лампочка, а сьогодні при такій же витраті електрики працює метровий яскравий світильник. Для звичайних офісних і побутових приміщень до ламп немає спеціальних вимог по пилевлогозащіщенності. Зате використання LED світильників у виробничих, складських або інших спеціалізованих приміщеннях неодмінно вимагають ступінь захисту не нижче IP65.

Також важливі спеціальні параметри світильників: начебто коефіцієнта потужності як один із критеріїв енергоефективності та індексу передачі кольору, що є важливим для правильного сприйняття людиною кольору предметів.

Недоліком світильників на LED-модулях є порівняно велика ціна. Але істотно більший термін роботи без погіршення характеристик (у провідних виробників світлодіодів 50000 годин) дозволяє говорити, що такі освітлювальні прилади набагато вигідніше у фінансовому плані в порівнянні з іншими джерелами світла.

3