Рішення

Освітлення спортивних майданчиків

Гарне освітлення спортивних майданчиків – один з ключових чинників якісної організації спортивних змагань. Для спортивних об’єктів потрібні потужні освітлювальні прилади. Правильний їх підбір і установка дозволить атлетам продемонструвати свої найкращі спортивні якості в темний час доби. Багато спортивних заходів проводяться у вечірній час, тому для їх організації використовуються системи штучного освітлення.

Що забезпечує освітлення спортивних майданчиків

Світлодіодне освітлення для спортивних майданчиків дозволяє виконувати наступний спектр завдань:

 • Створення комфортних умов для спортсменів
 • Забезпечення необхідного рівня безпеки
 • Створення необхідних умов для проведення телевізійних трансляцій
 • Забезпечення рівномірного розподілу світлового потоку

Крім того, що системи освітлення спортивних комплексів має ефективно виконувати поставлені перед ними завдання, вони повинні бути досить економічними та відповідати вимогам до даного типу освітлення.

Вимоги до освітлення спортивних майданчиків

Ключова вимога до освітлення спортивних арен – коефіцієнт пульсації. Даний фактор дійсно серйозно впливає на показники атлетів і хід спортивних заходів.

Рекомендований показник для спортивних об’єктів – 15%. У той час як деякі світлодіодні освітлювальні прилади здатні забезпечити пульсацію на рівні менше 1%, у люмінесцентних та інших типах ламп цей показник часто досягає 40%.

Це робить LED прожектори оптимальним і вигідним варіантом для систем освітлення спортивних майданчиків.

При організації освітлення спортивних об’єктів слід орієнтуватися на вимоги й норми федерацій і асоціацій по конкретному виду спорту. Крім коефіцієнта пульсації, іншими важливими вимогами до футбольних стадіонів, льодових палаців, тенісних кортів і баскетбольним майданчикам є:

 • Рівномірний розподіл світлового потоку
 • Відсутність ефекту засліплення
 • Комфорт сприйняття органами зору

Тим, хто займається проєктуванням системи освітлення спортивних комплексів,  перед покупкою та установкою освітлювальних приладів необхідно ретельно все спланувати. При цьому слід враховувати тип спортивного майданчика (відкрита або закрита), її розміри, а також, для якого виду спорту вона використовується.

На спортивних об’єктах, де проводяться спортивні змагання серйозного рівня, створюється система аварійного освітлення, яка забезпечить можливість продовження змагання в разі відключення основної системи освітлення.

Освітлення футбольних полів

Основні вимоги до освітлення на футбольних стадіонах – достатня яскравість і рівномірність потоку. Прожектори, які висвітлюють футбольні арени, встановлюються уздовж бічних ліній на щоглах або закріплюються до верхньої частини конструкції трибун.

Можливість регулювати яскравість освітлення світлодіодних прожекторів – важлива особливість для футбольних полів, оскільки під час тренувань і розминок можна використовувати менш яскраве освітлення з метою зниження витрат на електроенергію.

Якщо мова йде не про тренувальне поле, а про футбольний стадіон, то система освітлення повинна містити прожектори, які забезпечать необхідний рівень освітленості на трибунах, що посприяє додаткової безпеки на спортивному об’єкті.

Освещение футбольных полей

Освітлення спортивних залів

У спортивних залах проводяться змагання і тренування з різних видів спорту. Це диктує вимоги до системи освітлення, яка повинна забезпечувати комфортні умови для баскетболістів, боксерів, гімнастів та інших спортсменів.

При проєктуванні системи освітлення необхідно враховувати технічні характеристики спортивних об’єктів. Відзначимо, що для спортзалів можуть підійти LED освітлювальні прилади, призначені для використання на промислових об’єктах.

Освітлення тенісних кортів

Для тенісних кортів закритого типу можуть використовуватися ті ж самі світлодіодні світильники, які використовуються в спортивних залах. При цьому, на вуличних тенісних майданчиках рекомендується встановлювати LED прожектори, які забезпечать необхідний рівень освітленості, не роблячи сліпучого ефекту,який сильно заважає тенісистам.

Також, слід враховувати, що для забезпечення рівномірності освітлення світильники потрібно встановлювати на певній відстані один від одного і на певній висоті.

Вибір освітлення для спортивних об’єктів

Підбираючи освітлювальні прилади для спортивних майданчиків, слід враховувати наступні параметри:

 • Коефіцієнт пульсації
 • Потужність і яскравість
 • Колір світіння
 • Тип і розмір об’єкта
 • Що зображають властивості поверхні майданчика

Світлодіодні прожектори для спортзалів і стадіонів пропонують кілька суттєвих переваг. Вони забезпечують необхідний рівень яскравості при меншому енергоспоживанні. Це дозволяє економити грошові кошти при організації спортивних заходів.

Крім цього, LED світильники для спорткомплексів стійкі до вологи та перепадів температур, що дає можливість використовувати їх на спортивних майданчиках відкритого типу. Вони забезпечують необхідний коефіцієнт пульсації й не виробляють сліпучого впливу.

Світлодіодне освітлення практичне й довговічне. Прожектори даного типу можуть експлуатуватися протягом декількох років і не вимагають особливих зусиль з обслуговування.

Різноманітність конструкцій LED прожекторів дозволяє гармонійно інтегрувати їх в інтер’єр спортивного приміщення будь-якого типу.

Купити світлодіодні прожектори для спортивних майданчиків в Україні

На сайті LRC ви зможете придбати якісні LED світильники внутрішнього і зовнішнього типів для спортивних майданчиків від виробника. Відвідавши наш сайт, ви зможете замовити товар гуртом за вигідними цінами.