Блок питания светодиодов LRC-60-900

Додаткова опція для світлодіодних драйверів LRC

«Захист від підвищеної вхідної напруги вище номінального аж до 420VAC» або коротко «Захист від 380VAC».

Навіщо потрібен захист від 380VAC для драйвера світлодіодного світильника, який працює від електромережі 220VAC?

Якщо електромережа домашня або офісна, то швидше за все не потрібен. Однак, і в домашніх, і в офісних умовах експлуатації дуже рідко, але бувають ситуації, коли з якихось причин (наприклад, обрив «нульового» дроту або помилка електрика при підключенні на щиті електроживлення) на лінію живлення потрапляє 380VAC. В області вуличного освітлення таких ситуацій відбувається набагато більше. Що і підтверджує наш досвід роботи зі споживачами нашої продукції.

Приблизно 20-30% відмов відбувається від тривалого потрапляння (понад 5-10 сек) мережевої напруги вище номінальної. Тому в лінійці продукції, що випускається світлодіодних драйверів для вуличного освітлення у 2018 році був введений вдосконалений вузол захисту від підвищеної напруги 380VAC. Тепер світлодіодні драйвери справляються не тільки з короткочасним (5-10 сек) попаданням підвищеної напруги (моделі 2017 року), але і тривалого – до 48 годин.

Як це працює?

При виникненні на вході джерела живлення напруги понад 300VAC (до 420VAC) відбувається відключення навантаження за допомогою спеціального вузла. А включення навантаження відбувається при зниженні напруги до рівня менш 295VAC.

При вимкненому навантаженні перетворювач «AC-DC» як структурний елемент світлодіодного драйвера не працює, що й рятує його від виходу з ладу. Як тільки напруга приходить в норму, світлодіодний драйвер включається і повертається в нормальний режим без додаткових дій.

При проєктуванні перетворювача всі електронні елементи підібрані зі значним запасом міцності. Наприклад, у вхідних ланцюгах протизавадні плівкові конденсатори класу X взяті на напругу 420VAC, електролітичні конденсатори в ланцюзі захисту від мікросекундних імпульсів мають подвійну робочу напругу 800VDC.

1